Erittäin kivaa sunnuntaita kaikille ♥ Aivan ensimmäisenä lähetän teille kaikille virtuaalisen kiitoksen ja halauksen edellisiin postauksiin tulleista kommenteista. On ollut mielenkiintoista nähdä teidän erilaisia näkemyksiä ja omia kokemuksia niin koiran hankintaan kuin opiskeluun liittyen. Omistan kyllä ehdottomasti joukon mitä parhaimpia lukijoita!
Sitten tähän aiheeseen eli sain alkuviikosta idean kertoa teille hauskalla tavalla, että mitä mun ”blogiviikkoon” kuuluu. Eli listasin numeroina kaikki mahdolliset jutut:
57 kappaletta
saapuneita sähköposteja
23 kappaletta
lähetettyjä sähköposteja
1 kappale
kampanjan suunnittelua
1 kappale
tulleita puheluita, koskien tulevaa bloggaajakirppistä
1 kappale
ajastettuja postauksia (mikä pelastus kiireeseen päivään)
89 kappaletta
saapuneita kommentteja
1 kappale
räpsittyjä asukuvia
262 kappaletta
uusia kuvia Lightroomissa
1 kappale
uusia bloggaajakavereita
3 kappaletta
tuleviin tilaisuuksiin liittyviä kalenterimerkintöjä
1 kappale
tapahtumaan osallistumisen suunnittelua
2 kappaletta
valmiita postausten luonnosteluita
Mitäs tykkäsitte tällaisesta hieman erilaisesta postausideasta?
:) Numeroina on helppo hahmottaa asioita, joten tykkäsin!
Noin mäki ajattelin! Jes, tosi kiva kuulla tämä :)
Tosi kiva postaus!♡
Tuhat kiitosta sulle Ansku :) Mukava nähdä, että tällainen postaus on mieluinen <3
Kiva postaus! :)
Tätä oli kyllä mielenkiintoista toteuttaa! Mieltä lämmittävää nähdä, että pidit tästä :)
Hei tosi kiva postausidea! :) Täytyy ehkä tehdä itsekin joskus joku saman tyyppinen!
Kiitos kovasti Marianne :) Joo ehdottomasti vaan toteuttamaan! Tämä oli yllättävän mielenkiintoinen, kun sai tarkkailla kaikenlaisia tilastoja ;-D
Ei vitsit miten kiva postaus, en ookkaan ennen törmänny vastaavaan. Näitä lisää ! :)
Mä keksin tämän ihan omasta päästäni, joten sen vuoksi on tuntematon idea :) Mutta hei hyvä juttu, että tykkäsit! Voisin kyllä toteuttaa tällaisia joskus lisää. Kiitti sulle Mimmmi:)
Tämä oli analyyttiselle ihmiselle tosi mielenkiintoinen postaus! Kenen kanssa olet muuten tulossa tuonne Indiedays Blog Awardsiin? Toivottavasti törmätään siellä :)
Ilo nähdä sun pitävän postauksesta :) Tämä oli kyllä hauskaa tilastojen tutkimista ja numeroiden ylös kirjoittelua. Mä oon tulossa Jattapauliina-blogin Jatan sekä Iikkuu-blogin Iriksen kanssa. Hei vitsit se olisi kiva, toivottavasti nähdään :)!
Kiva postaus! :)
Thank youu! Taidan toteuttaa joskus uudelleen samantyyppisen, kun tästä näytetään pitävän :p
Hei täähän oli tosi kiva postaus ja hyvä idea! Voisin ehkä itsekin toteuttaa samantyyppisen tästä sun postauksesta inspiroituneena! :-D
http://olderthanyesterday.blogspot.com.es
Munkin mielestä tämä oli hauska idea, vaikka itse sanonkin :D Erilainen ja mielenkiintoinen! Kiitos Milla ja mä jään odottelemaan sun versiota tästä :)
Todella hauska postausidea! Lisää tällaisia ehdottomasti <3
Ooh, kiitos ihana <3 Ehdottomasti voisin! Tällaisen, kun voi periaatteessa tehdä mistä vaan aiheesta. Eli pidetään idea mielessä :>
Tosi kiva postaus :) Oon tällä hetkellä kipeänä, enkä saanut unta, nii aattelin alkaa lukee sun postauksii etgä jotai tekemistä tulis. Piristi kyllä tosi paljon!
Kiitos paljon Auroora:) Superia, että tykkäsit. Mutta harmi kuulla, että oot kipeänä… Toivottavasti pystyn postauksillani piristämään sua edes vähän. Paljon paranemisia sinne :’)
Hei tää oli tosi jees! :) Ymmärtää taas vähän paremmin kuinka paljon bloggaajala on oikeesti tehtävää!
Wippii, kiitti sulle :-) Hyvä juttu, että postaus avasi hieman aihetta. Ei sitä ajattalekaan, että mitä kaikkea tehtävää bloggaajalla on postausten lisäksi. Tämä avasi lukumääriä myös mulle itselle. Ei näitä tulisi normaalisti niin tarkkaan mietittyä, mutta nyt näkee montako spostia on tullut jne. :)
Oho enpäs ole tällaiseen postaukseen ennen törmännytkään, todella hauska idea!:)
Joo mä keksin tämän alkuviikosta aivan yhtäkkiä :) Numeroita oon nähnyt listattavan, mutta en bloggaajan viikosta. Erittäin mukava kuulla sun pitävän tästä. Kiitos :-)
Tykkään :D
Niin ilahduttavaa kuulla, että te tykkäätte tästä postausideasta! :-)
Mitä tarkoittaa 1 kappale uusia bloggaajakavereita? :)
Tutustumista uuteen ihmiseen :)
Heii! Miten pitää pukeutua indiedaysin iltajuhlaan lauantaina? Missään ei ole pukukoodia? :)
Hei :) Pukukoodi on ”Inspiration”. Mulla on ollut aina juhlamekko (ei mikään tanssiaismekko, mutta juhlallinen kuitenkin). Suurimmalla osalla on mekko ja juhlavampi jumpsuit. Toivottavasti tästä oli apua :)!
Ihan mahtava tällainen postaus !! :)
kiiainnanmaa.blogspot.fi
Superia, että pidit! Kiitos sulle kovasti ihanainen :)
Hei! Tämä oli niin hauska postausidea, että minun oli pakko ottaa tästä koppi! Toivottavasti et pahastu ideasi plagioimisesta – mainitsen ilman muuta postauksessani että idea oli alunperin sinun! :) Oikein ihanaa viikonlopun odotusta!
Kiitos paljon :) Ja ei, en todellakaan. Hyvä vaan, jos mun ideat iskevät myös muihin ;-) Jos haluat niin laita ihmeessä tulemaan mulle linkkiä siihen postaukseen – mielelläni lukisin myös muiden omia. Samoin myös sulle mukavaa viikonloppua <3