
Birthday / Housewarming party maanantai, huhtikuu 21, 2014
Illan valmisteluissa tuli hieman kiire, sillä olin kuuteen asti töissä. Ensimmäisenä iski pieni vaatekriisi – sen selvityksen jälkeen suuntasin kylppäriin laittautumaan. Hieman meikkiä, hiukset kiharalle, hajuvettä sekä korut päälle niin ilta voi alkaa ♥
Ensimmäiset vieraat tulivatkin jo hyvin pian ja siitä pitkin iltaa tasaisesti. Taisi meitä olla yhdessä välissä täällä asunnossa jopa 20 ihmisistä :-D Välillä tuntui, että kello meni älyttömän nopeasti enkä ollut ehtinyt edes jutella kaikkien kanssa!
Tarjoiltavaksi laitoin pari pussia erilaisia karkkeja, keksiä, uusia sipsiä, porkkanapiirakkaa, coktailtikkuja, joissa oli muun muassa lihapullia, juustoa, viinirypäleitä, nakkia jne. Tarjoilut näyttivät olevan onnistuneet, sillä juhlien alkamisesta parin tunnin päästä oli jo kaikki lautaset tyhjänä!
Napsittiin moniamonia kuvia mun asusta alkuillasta ja loppuillasta, mutta se meni monesti siihen että joku tuli kuviin pomppimaan tai en vaan muuten pystynyt keskittyä niihin. Päälle pääsi ensimmäistä kertaa melko uusi aztec-kuvioinen hame, valkoinen naruolkaintoppi (jonka vaihdoin myöhemmin valkoiseen peplumiin) sekä Guessin kello + hopeat korut.
Sain paljon synttärilahjoja sekä saatiin Tatun kanssa monia tuparilahjoja. Kiitos niistä teille kaikille, jos luette tätä! Sieltä löytyy muun muassa muumiastioita, suklaata, ihania kukkia, kosmetiikkaa, kynttilöitä, meikkejä, käsipyyhkeitä, skumppaa, Cupsolo koneeseen kapseleita ja paljon muuta. Viimeisessä kuvassa näkyy pientä esimakua Tatulta saadusta lahjasta! Kirjoitin siitä postauksen jo pari päivää sitten, mutta onnistuin jollain ihmeellä poistamaan sen… Ajattelin kuitenkin kirjoittaa sen uudestaan tällä viikolla, kun sitä ei moni ehtinyt vielä näkemään.
Ilta oli kyllä kaikin puolin aivan ihana, vaikka se loppuikin liian aikaisin! Kiitos kaikille mukana olleille ♥
Anonyymi
Posted at 14:02h, 21 huhtikuunäyttää ihanalta ja varsinkin nuo lahjat ;pp ihana asu! rakastuin tuohon hameeseen :) oot aina niin kauniina <33
Anonyymi
Posted at 14:04h, 21 huhtikuumistä nuo hopeat kynttilänjalat on?? :)
Jutta
Posted at 14:14h, 21 huhtikuuOot ollut jälleen niin kauniina ja koko ilta näyttää onnistuneen ihanasti! <3
Saara
Posted at 14:31h, 21 huhtikuuOletpa ollut taas kerran niin nättinä :) Toi hame on aivan ihana ♥
Saara
Posted at 14:31h, 21 huhtikuuOletpa ollut taas niin nättinä :) Ja aivan ihana tuo hame ♥
Oona Sofia
Posted at 15:04h, 21 huhtikuuOi että olet kaunis! mitäs tuo ihana hame on peräisin? :)
Johanna
Posted at 15:06h, 21 huhtikuuoiih ihania lahjoja oot saanu, varsinki toi sormus <3 ja muutenki oot ollu tosi nättinä :-3
annieveliina
Posted at 15:07h, 21 huhtikuuIhanat kuvat taas kerran, varmana ollu tosi kiva ilta :P
Anonyymi
Posted at 15:26h, 21 huhtikuuIkeasta saa ainakin samanlaisia :)
Milla
Posted at 16:07h, 21 huhtikuuVau, mikä lahjasaalis! :>
Toi sun hame on aivan ihana! <3
Milla / millamainen
Milla G
Posted at 16:57h, 21 huhtikuuIhana asu! Vautsi <3
Katri
Posted at 17:48h, 21 huhtikuuToi toppi on tosi nätti! Mistä se on? :)
Anonyymi
Posted at 19:29h, 21 huhtikuuHehee, mä luin sen sit ku olit poistanut sen :p bloglovinin kautta kännykällä
Anni Suvi Just our life
Posted at 19:46h, 21 huhtikuuIhana asu! :-) -Suvi
Anonyymi
Posted at 20:09h, 21 huhtikuuihania kuvia :* oot niin kaunis <3 myöhäiset onnittelut :)
Anonyymi
Posted at 21:23h, 21 huhtikuuMitä meikinpohjustusvoidetta käytät? :)
Anonyymi
Posted at 21:42h, 21 huhtikuumitä juustoa laitoit noihin cocktail-tikkuihin ? :-) kaunis oot ! <3
Vilma
Posted at 21:57h, 21 huhtikuuTosi kiva asu! :) ja kivoja lahjoja ♥
Anonyymi
Posted at 22:01h, 21 huhtikuuOikeesti tää blogi♥ nää sun kuvat ja niiden värikkyys oikeesti!♥♥♥ Rakastan ihan tosi jokaista sanaa mitä blogissasi kirjoitat ja jokaista kuvaa mitä täällä julkaiset! Olet enemmän kuin mahtava bloggaaja!
Saijis
Posted at 22:08h, 21 huhtikuuAww mikä huippu kommentti :) Kiitos älyttömästi illan piristyksestä :)<3!
Saijis
Posted at 22:09h, 21 huhtikuuJoo nuo on Ikeasta! :))
Saijis
Posted at 22:12h, 21 huhtikuuVoi eikä kiitos ihanuus!:) Ja ilta oli kyllä tosi onnistunut :) Hihi pus<3
Saijis
Posted at 22:13h, 21 huhtikuuOii kiitos hirmu paljon! (: Se on kyllä yksi ehdoton lemppari tällä hetkellä :p ♥
Saijis
Posted at 22:18h, 21 huhtikuuVastasin sulle tuohon ylemmäs, kun tämä oli näköjään tullut kaksi kertaa :)♥
Saijis
Posted at 22:21h, 21 huhtikuuKiitos tuhannesti! :) Ihanasti sanottu (: Se on H&M;:stä :)!
Saijis
Posted at 22:22h, 21 huhtikuuNiinpä :) Joo ostin tuon sormuksen pari kuukautta sitten ja se on aivan ihana :)! Kiitos superisti <3!
Anonyymi
Posted at 22:28h, 21 huhtikuuSun blogi on niin ihana, kuvat on tosi kivoja ja oot niin kaunis! :) Tykkään myös siitä miten kivasti vastaat kommentteihin, vaikka samantapaisia kommentteja tulee varmasti paljon.
Nelli
Posted at 22:32h, 21 huhtikuuihanan näköset tarjoilut :p ♥ ja ihania lahjoja oot saanu :) ♥
Saijis
Posted at 22:32h, 21 huhtikuuKiitos hirmuhirmu paljon! :) Oli kyllä tosi kiva ilta kaikin puolin:)
Saijis
Posted at 22:35h, 21 huhtikuuJoo se on kyllä aika iso :)! Eikö ookkin ♥ Mä tykkään kans niin paljon :)!
Saijis
Posted at 22:39h, 21 huhtikuuKiitti paljon Milla <3 (:
Saijis
Posted at 22:46h, 21 huhtikuuSe on kyllä niin ihana :) Ja rakastan noita olkaimia! :> Se on Ginasta:)
sara l
Posted at 22:46h, 21 huhtikuuihana hame :)
Saijis
Posted at 23:20h, 21 huhtikuuAijaa vähän kiva! :D Kirjoitan sen uudestaan joku päivä, vähän eri sanoilla ja uusilla kuvilla :p
Saijis
Posted at 23:27h, 21 huhtikuuIso kiitos! :)
Saijis
Posted at 23:38h, 21 huhtikuuOi kiiiiitos paljon ihanasta kommentista! :) <3
Saijis
Posted at 23:44h, 21 huhtikuuLumenen ihonsävyn heleyttäjää! :)
Saijis
Posted at 23:45h, 21 huhtikuuEmmental :) Aw kiitos hirmuisesti :) !<3
Saijis
Posted at 23:47h, 21 huhtikuuVoi vitsit kiitos älyttömästi ♥! :)
Saijis
Posted at 23:50h, 21 huhtikuuSä et tiedä miten onnelliseksi teit mut tällä kommentilla! Ihan mieletön wauu ♥! Tälläistä palautetta on niin ihana saada :)! Musta on niin kiva kuulla, että tykkäät tästä :) Piristit kyllä niin paljon mun iltaa, että oon ihan sanaton :) Aww ihana sinä ♥!
Saijis
Posted at 23:51h, 21 huhtikuuOo kiitos super paljon! :) Niin ihanasti sanottu(: Joo tulee paljon samanlaisia, mutta mä tykkään niin paljon vastailla näihin ja haluan vastata kaikille erikseen :)! Ihana kuulla, että tykkäät<3
Saijis
Posted at 23:57h, 21 huhtikuuHihi kiitos hirmu paljon ihana Nelli! :) ♥
Saijis
Posted at 00:00h, 22 huhtikuuSe on kyllä niin ihana!! :>
Ansku
Posted at 19:18h, 22 huhtikuuIhana asu ! <3
Saijis
Posted at 09:15h, 23 huhtikuuKiitos ihanaihana<3!
Pinja
Posted at 19:21h, 23 huhtikuuUpeet noi sun hiukset! Olisko mahdollista jos joskus tekisit vaikka pientä postausta siitä miten noi kiharat teet?:)
Saijis
Posted at 22:35h, 23 huhtikuuKiitos Pinja!! :) Joo voisin tehdä, kiitos kivasta ideasta! (: